18:17
Андріївські вечори

Андріївські вечори

   13 грудня українці відзначають свято Андрія Первозваного, який з давніх-давен вважається покровителем нашого народу. За легендою саме Андрій Первозваний першим з послідовників Ісуса Христа прийшов на Дніпровські кручі, проповідуючи Слово Боже і встановив хрест саме у тому місці, де сьогодні стоїть столиця України. Відтоді із цим святим пов’язують поєднання язичницьких праслов’янських традицій і християнської благочесті.Тож не диво, що саме в цей день дівчата гадають на свою майбутню долю, нареченого, заміжжя. А хлопці цього дня роблять збитки у тих хатах, де живуть дівчата на виданні.

   В цей день було прийнято влаштовувати вечорниці. Гадання, співи, танці, смачні страви, а також конкурси - все це покликане створити атмосферу справжніх вечорниць, допоможе на деякий час зануритись в минуле нашого народу, коли люди були щиріші, зими морозніші, а пісні веселіші.

   У Будинку творчості школярів на свято Андрія лідерами учнівського самоврядування був проведений розважальний вечір-конкурс. На якій наші вихованці дізналися історію виникнення цього свята, традиції, звичаї, обряди.

   Вихованці і керівники гуртків отримали масу задоволення та багато корисної інформації.

 

Переглядів: 375 | Додав: BTSH | Рейтинг: 0.0/0