12:08
ЕКСКУРСІЯ ДО КОСТЕЛУ

    12 січня 2016 року лідери учнівського самоврядування  побували на екскурсії у костелі Св. Вікентія де Поля, що знаходиться в смт. Білогірї.

   З  давньою  архітектурною пам’яткою, історія якої досить складна, дітей ознайомив настоятель парафії імені Св. Вікентія де Поля отець Валентин Матушовський. Історія говорить що  храм почав будуватися  Сенютою у  1612 році, але виникло багато труднощів, тому закінчений він був у 1660 році. Монастирем і парафією опікувалися отці – домініканці, а сам костел був під покровительством Пресвятої Трійці, Успіння Пресвятої Богородиці і Свв. Петра і Павла. 21 липня 1789 року відбулася його консекрація. Всередині костел виглядав дуже красиво, мав 10 вівтарів. В 1859 році не було вже домініканців, монастир відібрали, а функціонував лише один костел. За всі роки існування будівлю костелу використовували як пожежну частину, бібліотеку та друкарню. В 1991 році костел в жахливому стані повернено невеликій спільноті католиків. З 1993 року костелом опікуються отці - паллотини. З того часу у костелі і монастирі ведуться ремонтні роботи, адже приміщення настільки зруйновані, що відновлення їх буде тривати ще довгі роки.

  Під час екскурсії старшокласники мали змогу побачити куточок вертепу, який є символом Різдва,  та побували у діючій  частині костелу, та у  тій де будуть вестися реставраційні роботи.

Лідери подякували  отцю Валентину за цікаву та змістовну розповідь та незабутні враження отримані під час екскурсії.

Переглядів: 533 | Додав: BTSH | Рейтинг: 0.0/0